Підготовка до УЗД органів черевної порожнини

Підготовка до УЗД органів черевної порожнини

УЗД органів черевної порожнини дає можливість комплексно дослідити внутрішні органи: печінку, підшлункову залозу, жовчний міхур та жовчні протоки, селезінку, нирки, органи сечостатевої системи.

Під час УЗД органів черевної порожнини пацієнт лежить на спині, а інколи, щоб отримати кращу картину, лікар просить пацієнта повернутися на лівий або правий бік, глибоко вдихнути і затримати дихання. В окремих випадках, частина обстеження може проводитися у положенні сидячи чи стоячи.

УЗД органів черевної порожнини проводиться натще. Бажаний проміжок між останнім прийомом їжі та проведенням дослідження повинен становити 4-6 годин. Якщо дослідження призначене на першу половину дня, останній прийом їжі – у вечірній час (легка вечеря). Якщо дослідження призначене на другу половину дня, можливий легкий сніданок.

Для того, щоб повітря в петлях кишечника не заважало ультразвуковому скануванню, перед УЗД органів черевної порожнини проводять підготовку,  яка знизить газоутворення в кишечнику.

За три дні до проведення дослідження рекомендуємо виключити з раціону продукти, що викликають підвищене газоутворення: білий хліб, молоко, бобові культури, свіжі фрукти і овочі, соки, газовані напої.

Підготовка до УЗД органів черевної порожнини обновлено: Грудень 29, 2018 автором: Владислав Евтушенко