Цитологічне дослідження шийки матки

Сучасна система візуалізації для гінекологічної діагностики
Сучасна система візуалізації для гінекологічної діагностики

Цитологічне дослідження шийки матки або ПАП – тест (мазок Папаніколау) – обов’язковий у всьому світі скринінговий метод, що дозволяє забезпечити раннє виявлення новоутворень шийки матки.

До чого готуватися?

Щоб забезпечити найбільш ефективне дослідження, дотримуйтесь цих порад:
Уникайте статевого акту, спринцювання або використання будь-яких вагінальних ліків, сперміцидних пін, кремів протягом двох днів перед дослідженням, оскільки вони можуть змити або приховати аномальні клітини. Намагайтеся не планувати мазок Папаніколау під час менструації.

Процедура займає 10-20 хвилин, проводиться на гінекологічному кріслі. З допомогою гінекологічного дзеркала лікар візуалізує шийку матки та з допомогою тампона бере зразок клітин. Матеріал поміщається в скляний контейнер та відправляється в лабораторію, у подальшому проводиться аналіз, за яким визначається тип клітин (всього є 5 типів) за Папаніколау. Аналізуючи розмір, форму, клітин, можливе також і виявлення атипових клітин, лікар надає рекомендації, складає план лікування, або направляє на подальші необхідні дослідження.

Як часто необхідно робити ПАП – тест?

Лікарі рекомендують перше ПАП тестування у віці 21 року. У подальшому необхідно проходити тест кожні 3 роки з 21 до 65 років. Для виявлення вірусу папіломи людини та попередження раку шийки матки.

Цитологічне дослідження шийки матки обновлено: Лютий 16, 2019 автором: Константин Значков