Напередодні Різдва ризик інфаркту вищий на 37% - шведські вчені


Новини Докос Медікал

У клініці Докос Медікал працюють найкращі кардіологи Києва. Запишіться на обстеження за приємною ціною. Ваше серце буде вам вдячне!

Напередодні Різдва ризик інфаркту вищий на 37 відсотків!

Шведські вчені дослідили потенційні ризики для серцево-судинної системи.

Різдво – свято миру та благополуччя, але нове шведське дослідження показує, що в 22 годині вечора напередодні Різдва спостерігається щорічний пік ризику інфаркту міокарда, особливо для людей похилого віку та людей з наявною ішемічною хворобою серця.

Дослідники проаналізували дані про 283 014 серцевих нападів, що повідомлялися шведськими лікарнями протягом 1998 – 2013 рр.

Виявлено, що напередодні Різдва в Швеції ризик інфаркту вищий на 37 відсотків і небезпека досягає максимуму в 10 годин вечора. Безпосередньо у день Різдва підвищений ризик підвищений на 15 відсотків.
«Крім Різдвяних свят, вищий ризик інфаркту міокарда у літній період, особливо для літніх та хворих пацієнтів, що вказує на роль зовнішніх тригерів», – пояснює команда в своєму дослідженні.

Цікаво, що не було виявлено підвищеного ризику під час спортивних заходів або протягом Пасхального періоду. Ідентичні дані отримані і для новорічної ночі, можливо, через те, що після святкування симптоми ігноруються або неправильно розуміються.

Хоча цього дослідження недостатньо, щоб довести причину та наслідки між ризиком серцевого нападу в Різдво, точно відомо: переїдання, алкоголь, подорожі на великі відстані можуть збільшити ризик серцевого нападу.

Тож нехай відпочинок приносить лише користь Вашому здоров’ю!

Посилання на статтю: https://www.bmj.com/content/363/bmj.k481

Напередодні Різдва ризик інфаркту вищий на 37% – шведські вчені обновлено: Грудень 19, 2018 автором: Владислав Евтушенко