Про пасивну ортостатичну пробу (TILT-test)

Кіржнер Геннадій Давидович

Тілт тест в Докос Медікал

Маєте питання або хочете записатись на Тілт – тестування? Залиште свій номер телефону та ми зв’яжемось з Вами найближчим часом!

Пасивна ортостатична проба (TILT-test)

Пасивна ортостатична проба (TILT-test) є варіантом використання лікарями закону всесвітнього тяжіння в корисних цілях. Людину фіксують до спеціального стола широкими ременями, для того, щоб не напружувались м’язи під час переходу з горизонтального в вертикальне положення, весь час дослідження безперервно моніторується ЕКГ та артеріальний тиск.

На першому етапі ми даємо людині пристосуватись до горизонтального положення на столі та отримуємо ЕКГ та тиск спокою. Це триває протягом 10 хвилин.
Потім піднімаємо стіл до рівня 80 градусів та фіксуємо. Оскільки м’язи нижніх кінцівок та тулуба розслаблені, кров переміщується в ті судини, які нижче з тих які вище. Рефлекторно виникає тахікардія.

Це перше наше досягнення. Коли ми провокуємо тахікардію, вдається, також, спровокувати приступи аритмій і визначитись зі стратегією їх лікування, вдається побачити зміни сегменту ST на електрокардіограмі у тих пацієнтів, які не можуть пройти стандартну велоергометрію, вдається змоделювати синкопальний стан в разі ми шукаємо, що є його причиною.

Якщо протягом 40 хвилин ми не досягаємо ефекту (судини недостатньо відкриті) ми збільшуємо провокативний фактор: даємо пацієнтові нітросорбід та остаточно відкриваємо все, що може відкритись.

Частота додатково збільшується, але, на жаль, зменшується специфічність. Тому ми намагаємось все зробити без фармакологічного впливу.

Тобто, на цьому етапі ми відповідаємо на запитання:
1.Чи є приступи тахікардії?
2.Чи є коронарна недостатність?
3.Чи є ортостаз чи аритмія причиною запаморочень (синкопальних станів).

Після цього етапу ми опускаємо стола з пацієнтом. Під час опускання та кров, яку депоновано внизу повертається до рефлексогенних зон і ми провокуємо у пацієнта різке уповільнення ритму і відповідаємо на питання щодо спроможності його водія ритму.

Детальніше: https://www.docosmedical.com/tilt-test/
+380676917951, +380504126212, +380634687588

Про пасивну ортостатичну пробу (TILT-test) обновлено: Січень 26, 2019 автором: Владислав Евтушенко