Пробіотики. Приймати чи не приймати?

Пробіотики. Приймати чи не приймати


У клініці Докос Медікал працюють найкращі кардіологи Києва. Запишіться на обстеження за приємною ціною. Ваше серце буде вам вдячне!


Почнемо спочатку

Проходячи курс антибіотикотерапії є досить непогані шанси на додаток отримати діарею. Пов’язано це з тим, що антибіотики впливають не тільки на ті мікроорганізми, що викликали хворобу, а й на всю мікрофлору у вашому кишківнику. Як наслідок – суттєве, хоч і тимчасове зменшення кількості корисних бактерій у шлунково кишковому тракті.

Тож логіка проста – бактерії вмирають, тому нам потрібно замістити їх новими корисними мікроорганізмами.

З чим і мають справлятися пробіотики, відновлюючи «баланс» мікрофлори травної системи.
Але не все так просто. На даний час є деякі докази того, що прийом пробіотиків може запобігти діареї. Цей ефект відносно невеликий: 13 людей мають приймати пробіотики для попередження одного епізоду діареї. https://bit.ly/2zoRmDH
Але ці дослідження часто нехтують оцінкою потенційної шкоди від застосування пробіотиків та не розглядають широко вплив цих препаратів на мікрофлору кишківника.

Перейдемо до найцікавішого

В ізраїльському дослідженні, результати якого були опубліковані у вересні цього року, вивчали фактичні зміни у мікрофлорі при вживанні пробіотиків. Учасники отримували антибіотики і їх розділили на дві групи: перша група приймала 11 штамів корисних бактерій протягом чотирьох тижнів, інша отримувала плацебо.
Результати: в першій групі пробіотичні штами ефективно колонізувати кишечник після терапії антибіотиками, але ця колонізація затримувала нормальне відновлення мікрофлори. Бактеріям знадобилось шість місяців для того, щоб відновити початковий баланс. Натомість у другій групі повернення до норми відбулося всього лише протягом трьох тижнів після закінчення прийому антибіотиків.

Це дослідження відкриває, мабуть, непередбачувану істину: ми досі не знаємо, які типи бактерій справді корисні та що для нас є здоровою мікрофлорою. Швидше за все, тільки різноманітна спільнота тисяч різних типів мікробів, що працюють разом, може принести користь для здоров’я. І ця мікробна спільнота є такою ж індивідуальною, як і кожен з нас, тобто не існує однієї простої конфігурації, яка може призвести до видужання або хвороби.
Отже, малоймовірно, що додавання одного або навіть 11 штамів бактерій у пробіотик може ефективно збалансувати цю складну систему.

Нагодуйте хороші бактерії

Більш практична стратегія відновлення мікрофлори на сьогоднішній день – забезпечити корисним бактеріям в кишечнику їхнє бажане джерело живлення: клітковину. Волокнисті сполуки слугують паливом для бактеріального бродіння, тому, якщо ви приймаєте антибіотики або нещодавно закінчили курс, переконайтеся, що ви їсте багато овочів, фруктів і цільнозернових продуктів. Ваші бактерії будуть вам вдячні.

Ізраїльське дослідження: https://bit.ly/2FNZsv8

Пробіотики. Приймати чи не приймати? обновлено: Грудень 27, 2018 автором: Владислав Евтушенко