Спортивна медицина

Спортивна медицина

Навантажувальний тест (стрес-тест)

Одне з найголовніших досліджень в практичній кардіології та спортивній медицині.. Дає змогу побачити поведінку серця в умовах реального фізичного навантаження та зрозуміти чи вистачає серцю кисню, чи не запускаються аритмії.

Навантаження створюється спеціальнми приладами (доріжка, велоергометр), вимірювальним прибором може бути багатоканальний електрокардіограф, спірограф, ультразвуковий прилад, МРТ або ОФЕКТ.

Пацієнт має поїсти (не багато) за 3-4 години до дослідження та мати одяг (спортивний). Зазвичай після тестуванння потрібний час на відпочинок (30 хвилин або більше).

Допуском для проходження навантажувальних тестів для спортсмена є заключення лікаря, яке видається на підставі даних лабораторних та інструментальних досліджень. До необхідного мінімуму досліджень входять такі показникі:

Лабораторні:

 1. Загальний аналіз крові
 2. Тіреотропний гормон
 3. Вільний Т4
 4. Калій, Натрій, іонізований Кальцій в сироватці крові.
 5. Мазок з носоглотки (бактеріальний посів).

Лабораторні дослідження можна пройти у будь який сертифікованій лабораторії.

Інструментальні:

 1. Вимір температури тіла.
 2. Вимір артеріального тиску.
 3. ЕКГ в стані спокою.
 4. Добовий моніторинг ЕКГ із записом тренування (без максимального навантаження).
 5. Ультразвукове дослідження серця (ЕХО-КС).
 6. Ультразвукове дослідження вен нижніх кінцівок.

Інструментальні дослідження можна пройти у клініці «Докос Медікал» або у будь якому медичному закладі за уніфікованими протоколами дослідження.

Перераховані дослідження та заключення лікаря необхідні для зменшення ризику раптової смерті під час навантажувального тесту  та подальшої участі у змаганнях.

Завантажте анкету спортсмена, заповніть її перед проходженням навантажувального тесту та візьміть із собою на тестування.

 

ЗАВАНТАЖИТИ АНКЕТУ:

 

 

 

Завантажити Анкету
 

 

 

Спортивна медицина обновлено: Вересень 15, 2018 автором: Администратор