Тилт - тест

Тілт тест в Докос Медікал

Маєте питання або хочете записатись на Тілт – тестування? Залиште свій номер телефону та ми зв’яжемось з Вами найближчим часом!

Tilt table test або пасивна ортостатична проба – тест з ортостатичним навантаженням, направлений на діагностику синкопе (раптової втрати свідомості).

Показання до проведення Тілт тесту:

– Поодинокі синкопальні епізоди (непритомність) неясної етіології у хворих з високим ступенем ризику (наприклад, реальний або потенційний ризик травматизації, професійні аспекти).

– Повторні синкопальні стани у пацієнтів без захворювань серця.

– Повторні синкопальні стани у хворих із захворюваннями серця після виключення інших причин (порушень ритму і провідності).

– Необхідність уточнення гемодинамичного типу непритомності.

– Диференціація непритомності з судомами при епілепсії.

– Повторні незрозумілі падіння.

– Повторювані переднепритомні стани або запаморочення, особливо при тривалому стоянні.

Методика проведення Tilt тесту

Тілт-тест полягає в швидкому пасивному зміні горизонтального положення тіла на вертикальне. При цьому у пацієнта депонується кров в нижній частині тіла і знижується тиск в правих відділах серця. У пацієнтів з нейрокардіогенною непритомністю це може привести до раптової гіпотензії і втрати свідомості.

Під час діагностичної процедури проводиться моніторинг артеріального тиску, електрокардіограми та електроенцефалограми. Розшифровка даних ЕКГ і час, що минув до втрати свідомості дає інформацію про стан нервової, серцево-судинної та ендокринної систем. Результати tilt-тесту є вирішальними для підтвердження і уточнення причин непритомності і сприяють правильному вибору лікування.

Протипоказаннями до тілт-тесту є аортальний або мітральний стеноз і важка ІХС.

Тілт тест в Докос Медікал

На Всеукраїнському з’їзді сімейних лікарів лікар Докос Медікал розповідав принципи діагностики синкопальних станів, зокрема використання Тілт тесту.
Доповідь на з’їзді провідного кардіолога, доцента Геннадія Давидовича Кіржнера та Різника Олександра Сергійовича, лікаря-кардіолога відділу аритмій центру дитячої кардіології та кардіохірургії.

Клініка Докос Медікал – єдина в Києві має необхідне обладнання для проведення цього тесту.

Тилт – тест обновлено: Січень 26, 2019 автором: Владислав Евтушенко